Anime Maniac
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Anime Maniac

This is a place where you meet the really maniax!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Sharingan vs. Byakugan

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
BroscoFobie`Verde
Admina
Admina
BroscoFobie`Verde


Zodiac : Rac
Zodiac chinezesc : Sobolan
Mesaje : 161
Puncte : 11051
Data de inscriere : 08/09/2009
Varsta : 27
Localizare : galatzy
Stare de spirit : Psychedelic

Sharingan vs. Byakugan Empty
MesajSubiect: Sharingan vs. Byakugan   Sharingan vs. Byakugan Icon_minitimeMar Sept 08, 2009 9:23 pm

hm.. care credeti k e mai puternic? byakuganul sau sharinganul?

dupa parerea mea, cred ca sharinganul.. adica pe langa ca arata mai bine.. fata de byakugan care te face sa pari ca un mos plin de riduri :affraid: ... bun... sa vedem. Sharinganul ar fi mai puternic pentru ca pe langa ca poate vedea chackra, poate sa copie si tehnica si sa faca shi genjutsu...

adik am rog.. asta e parerea mea... vreau sa aud si alte opinii:D
Sus In jos
https://anime-maniac.forumgratuit.ro
DeathRebel
~Just an user~
~Just an user~
DeathRebel


Zodiac : Gemeni
Zodiac chinezesc : Sobolan
Mesaje : 18
Puncte : 10745
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : The land of Death
Stare de spirit : de toate felurile =))

Sharingan vs. Byakugan Empty
MesajSubiect: Re: Sharingan vs. Byakugan   Sharingan vs. Byakugan Icon_minitimeMier Sept 09, 2009 5:51 pm

*Chuu*
Pai....imi place cum se cheama Byacugan, dar eu as alege Sharinganul...Pentru cai kawai (si nu-l aleg pt ca-l poarta Sasuke Doamne fereste)...
Da BroscoFobie'Verde ai dreptate, dar ai uitat ca Byacuganul gaseste punctul slab si te termina imediat...Oricum amandoua sunt un kekeigenkai(habar n-am cum se scrie...) si ambele se deosebesc in felul lor...
Mie imi place Sharinganul pentru ca arata bine...Pacat ca Byacuganul iti face fata aia aiurea...
In fine eu merg pe Sharingan..
*Chuu*
~~~End of comment~~~
Sus In jos
ღPiYokoღ
~Just an user~
~Just an user~
ღPiYokoღ


Zodiac : Varsator
Zodiac chinezesc : Mistret
Mesaje : 35
Puncte : 10757
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 29
Localizare : NYappy`land
Stare de spirit : nyappy

Sharingan vs. Byakugan Empty
MesajSubiect: Re: Sharingan vs. Byakugan   Sharingan vs. Byakugan Icon_minitimeMier Sept 09, 2009 10:43 pm

me 2 xDD Acu un an eram moarta si dupa sasuke dar nu asta e motivu pentru care aleg

sharinganu * Neji is cute too* sharinganu arata tare imi place rosu ala <33

plus ca nu stiu mie mi se pare mai cu mot mai dragut mai puternic
Sus In jos
http://weloveancafe.forumgratuit.ro
BroscoFobie`Verde
Admina
Admina
BroscoFobie`Verde


Zodiac : Rac
Zodiac chinezesc : Sobolan
Mesaje : 161
Puncte : 11051
Data de inscriere : 08/09/2009
Varsta : 27
Localizare : galatzy
Stare de spirit : Psychedelic

Sharingan vs. Byakugan Empty
MesajSubiect: Re: Sharingan vs. Byakugan   Sharingan vs. Byakugan Icon_minitimeJoi Sept 10, 2009 2:46 am

DeathRebel a scris:
*Chuu*
Pai....imi place cum se cheama Byacugan, dar eu as alege Sharinganul...Pentru cai kawai (si nu-l aleg pt ca-l poarta Sasuke Doamne fereste)...
Da BroscoFobie'Verde ai dreptate, dar ai uitat ca Byacuganul gaseste punctul slab si te termina imediat...Oricum amandoua sunt un kekeigenkai(habar n-am cum se scrie...) si ambele se deosebesc in felul lor...
Mie imi place Sharinganul pentru ca arata bine...Pacat ca Byacuganul iti face fata aia aiurea...
In fine eu merg pe Sharingan..
*Chuu*
~~~End of comment~~~

adv:)).. am uitat ei drept... dar nush cum teai descurca cu byakuganul daca adversarul tau ar fi Itachi=))... adk se misca asa de rpd incat de abea daca poti sal lovesti... ma rog... ai si tu dreptate;).. insa eu tot la sharingan raman... e cute :X:X
Sus In jos
https://anime-maniac.forumgratuit.ro
DeathRebel
~Just an user~
~Just an user~
DeathRebel


Zodiac : Gemeni
Zodiac chinezesc : Sobolan
Mesaje : 18
Puncte : 10745
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : The land of Death
Stare de spirit : de toate felurile =))

Sharingan vs. Byakugan Empty
MesajSubiect: Re: Sharingan vs. Byakugan   Sharingan vs. Byakugan Icon_minitimeVin Sept 11, 2009 12:38 am

BroscoFobie`Verde a scris:
DeathRebel a scris:
*Chuu*
Pai....imi place cum se cheama Byacugan, dar eu as alege Sharinganul...Pentru cai kawai (si nu-l aleg pt ca-l poarta Sasuke Doamne fereste)...
Da BroscoFobie'Verde ai dreptate, dar ai uitat ca Byacuganul gaseste punctul slab si te termina imediat...Oricum amandoua sunt un kekeigenkai(habar n-am cum se scrie...) si ambele se deosebesc in felul lor...
Mie imi place Sharinganul pentru ca arata bine...Pacat ca Byacuganul iti face fata aia aiurea...
In fine eu merg pe Sharingan..
*Chuu*
~~~End of comment~~~

adv:)).. am uitat ei drept... dar nush cum teai descurca cu byakuganul daca adversarul tau ar fi Itachi=))... adk se misca asa de rpd incat de abea daca poti sal lovesti... ma rog... ai si tu dreptate;).. insa eu tot la sharingan raman... e cute :X:X
*Chuu*
dar faza e ca trebuie sa fii destul de capabil sa folosesti Byacuganul...daca ajungi la un nivel foarte puternic poti sau ai ajunge la remiza cu Itachi (nu spun ca raman cu Byacuganul...imi dadusem cu parerea...
cine stie poate ambele kekenkegani sunt puternice, poate lafel de puternice faza e ca trebuie sa stii cum sa le folosesti...
cam atat mi-a trecut prin cap
*Chuu*
~~~End of comment~~~
Sus In jos
Kripterya
~Just an user~
~Just an user~
Kripterya


Zodiac : Capricorn
Zodiac chinezesc : Cocos
Mesaje : 3
Puncte : 10515
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 30
Localizare : Well of the Forgotten
Stare de spirit : devilish

Sharingan vs. Byakugan Empty
MesajSubiect: Re: Sharingan vs. Byakugan   Sharingan vs. Byakugan Icon_minitimeSam Dec 19, 2009 10:43 pm

:hi:
Vad ca majoritatea merg pe Sharingan. Nu stiu cati au aflat ca la baza Sharinganului sta Byakugan-ul. Clanul Uchiha este nascut din clanul Hyuga. Sharingan-ul este o alta versiune a Byakugan-ului. Are alte atributii, dar oricum originea conteaza, asa ca eu aleg Byakugan-ul, pentru ca respect originalul si imi plac mai mult tehnicile celor din clanul Hyuga, m-i se par mai interesante decat cele copiatoare.
Ja ne byebye
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sharingan vs. Byakugan Empty
MesajSubiect: Re: Sharingan vs. Byakugan   Sharingan vs. Byakugan Icon_minitime

Sus In jos
 
Sharingan vs. Byakugan
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Maniac :: Anime` :: Naruto-
Mergi direct la: