Anime Maniac
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Anime Maniac

This is a place where you meet the really maniax!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Parodie cu Naruto

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
anime~power
Admina
Admina
anime~power


Zodiac : Pesti
Zodiac chinezesc : Mistret
Mesaje : 192
Puncte : 10929
Data de inscriere : 28/11/2009
Varsta : 29
Localizare : Mangatopia
Stare de spirit : very happy

Parodie cu Naruto Empty
MesajSubiect: Parodie cu Naruto   Parodie cu Naruto Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 9:27 pm

Parodie cu Naruto


In Konoha era o zi frumoasa de primavara. Una din acele zile care te imbata cu parfumul florilor de cires abia inflorite. Armonia pluteste in aer, iubirea, sentimentele de fraternitate. Totul este perfect, toti ies din casa pe asa o vreme frumoasa sau asa se parea...
Casa Uchiha ora 2
Totul este linistit. Mama celor doi fratiori, Itachi si Sasuke este in bucatarie. Tatal lor exerseaza niste tehnici in gradina, ca doar pentru Dumnezeu are 65 de ani si ,,a mai ruginit'' ce sa-i faci...toti imbatranesc pana la urma.
In sufragerie, cei doi frati stau cuminti sa nu o supere pe mamica lor. Stau foarte linistiti pe canapea. Oare din ce cauza? Pai, Itachi, fratele ,,cel mai responsabil'' se uita la Otv (,,Oglinda televizorului'') la serialul Elodia episodul 250. Se uita el ce se uita dupa care deja incepea sa gandeasca precum Dan Diaconescu . Mama il trimite pe Itachi la cumparaturi, iar acesta ii spunea fratiorului sau ca cea ce i-a spus mama sa este SENZATIONAL si in exclusivitate. Sasuke abia acum isi dadea seama ca Itachi se tampise de la cat s-a uitat la Otv 24 din 24. Itachi se indrepta spre magazin si se uita incontinuare spre cer si se intreba oare ce gust au norii, or fi oare ca vata de zahar sau ca foaia pe care o mesteca ieri din plictiseala in ora de istorie.
Ingrijorat ca nu cumva Itachi din prostie sa se piarda prin sat, Sasuke se duce dupa el sa-l tina de mana pentru ca Itachi nici la baie nu poate merge singur fara sa se impiedice sau sa se sperie de vreun gandacel.
Il gaseste intr-un final prin fata academiei, singurul loc in care Itachi era sigur ca nu se va rataci. Il ia Sasuke de mana pe frate-sau si merg acasa. Se intorc si se aseaza pe canapea. Ala mai mare continua activitatea pe care o facea si micutul isi facea de lucru umbland prin mobilul lui.
Itachi se uita la Otv si se intreba ,,Oare o fi sexy Elodia?'' Dupa care observa ca pramatia aia de frate mai mic ii umbla prin jurnal si alte lucruri personale.
- Ce o sa mai patesti Itachi! Cand va afla mama ca vrei sa distrugi clanul... Zicea Sasuke pe un ton foarte acuzator
- Parca o sa te creada... Spunea Itachi foarte sigur pe el. Cred ca era singurul lucru de care a fost cel mai sigur in toata viata sa.
Cu o singura miscare, Itachi smulse jurnalul din mana pramatiei.
- Acum ce ai sa mai faci? Cum ma mai spui?
- Gasesc eu ceva si tot te parasc. A terminat Sasuke discutia.
Se smulse din mana acelui munte de baiat cu coada de cal si se dusese in camera lui unde-l injura pe freate-sau de toti mortii. Dupa ce s-a mai linistit si l-a desenat pe pereti pe Itachi pentru a arunca cu stele shuriken a inceput sa alerge incolo si incoace pana ce privirea i-a cazut pe camera lui Itachi. Se intreba daca nu cumva va putea sa gaseasca jurnalul.
- Cred ca stiu unde poate fi. Itachi la cat de ,,destept'' e intotdeauna are niste ascunzatori pe care si un hamster le-ar gasi.
Cotrobaie Sasuke ce cotrobaie si gaseste jurnalul in perna lui ,,Coada de cal''.
- Acum o sa pot sa-l parasc!
- Pe cine ai sa parasti secatura? Zicea Itachi amenintator luandu-l pe Sasuke de ceafa. Daca ii spun intregului sat ca tu inca te uiti la Fetitele Powerpuff.
- Nu e adevarat nu ma mai uit. Zicea Sasuke, dar la care Itachi deschide televizorul fix la Powerpuff.
Da la care Sasuke ,, Go Buttercup!''
- Deci pana la urma ne-am inteles?
- Ne-am inteles. Raspundea Sasuke putin cam rusinat.
Dupa o luna Itachi a distrus clanul Uchiha
- Mai bine l-as fi lasat pe ,, Coada de cal'' sa spuna intregului sat despre Powerpuff si despre faptul ca o iubesc pe Buttercup.


Concluzie: Stai, pana la urma era sexy Elodia sau nu? Ma rog, nu mai conteaza. Parati faptele rele mereu, chiar daca fratele sau sora voastra va ameninta cu orice ar fi, altfel patiti ca Sasuke.


~Flashback~

- De cand ii dau lui Sasuke sa bea numai lapte UHT nu mai face nimic rau. Spunea mama lui Sasuke. Sasuke, scumpule te joci frumos, da?
Sasuke muta mobila prin casa : ,, Da mami!''
- Dati copiilor vostrii laptic UHT!

Asta a fost asa ca sa mai destind atmosfera. Sper ca v-a placut


Ultima editare efectuata de catre anime~power in Sam Dec 19, 2009 12:43 am, editata de 1 ori
Sus In jos
BroscoFobie`Verde
Admina
Admina
BroscoFobie`Verde


Zodiac : Rac
Zodiac chinezesc : Sobolan
Mesaje : 161
Puncte : 11049
Data de inscriere : 08/09/2009
Varsta : 27
Localizare : galatzy
Stare de spirit : Psychedelic

Parodie cu Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Parodie cu Naruto   Parodie cu Naruto Icon_minitimeVin Dec 18, 2009 11:06 pm

Hm... trebuie sa recunosc ca nu am mai citit de mult o parodi, in special una cu Naruto. Nu stiu exact ce sa spun, nu sunt profesionista in acest gen de fan ficuri, totusi o sa incerc sa scriu cam ceea ce cred. :D
Pentru inceput, descrierea mi s-a parut frumoasa, insa cred ca ai fi putut sa o dezvolti mai mult. Naratiunea a fost si ea prezenta, insa cred ca ai grabit-o cam mult, chiar si pentru o parodie. Dialogul nu a fost sec, ceea ce mi-a placut. Trebuie sa recunosc ca la unele faze am ras... chiar au fost amuzante. Mi-a placut in special faza cu jurnalul:)).

Oricum in concluzie cred ca tu ai fi buna de scris alt gen de fan ficuri, unul care nu are legatura cu parodiile. Te pricepi destul de bine la naratiune si descriere. Dar, ma rog, este alegerea ta ce fel de fan fic sa scrii, eu am vrut sa dau doar o sugestie.

Deci, astept nextul, sunt curioasa sa avd ce mai scrii.
Sus In jos
https://anime-maniac.forumgratuit.ro
 
Parodie cu Naruto
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cea mai aiurea pereche
» Naruto- pareri despre anime

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Maniac :: Fan Area :: Fan Fiction :: Naruto Fan Fiction-
Mergi direct la: