Anime Maniac
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Anime Maniac

This is a place where you meet the really maniax!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Noi legaturi, noi sentimente!

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
buteanlavi
~Just an user~
~Just an user~
buteanlavi


Zodiac : Balanta
Zodiac chinezesc : Mistret
Mesaje : 26
Puncte : 9406
Data de inscriere : 28/06/2011
Varsta : 28
Localizare : Gherla
Stare de spirit : Happy ^_^

Noi legaturi, noi sentimente! Empty
MesajSubiect: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 4:34 pm

Capitolul 1: Noua colega.


Sakura: Ma aflam intr-o incapere intunecata, ca de obicei, era ceva normal pentru Orocimaru-sama. Mereu ii placea intunericul, asa era si inima lui, neagra ca acest intuneric ce ma inconjura. Nu stiu exact unde ma aflam, dar era ceva ciudat, ceva se va intampla, simteam asta. Orocimaru-sama nu este tocmai o persoana buna, dar ii sunt datoare cu viata mea, pentru ca m-a luat de mica in grija lui si m-a crescut pana la aceasra varsta. Aveam un respect inimaginabil pentru el, un respect aparte care nu puteam sa il inteleg de loc, M-a antrenat ore intregi pe zi, ani a pierdut cu mine si de aceea ii eram recunoscatoare. Poate ca nu ma iubea , si nici acum nu ma iubeste , ci are doar un interes fata de mine , dar eu tot ii sunt recunoscatoare. Mi-a daruit un scop in viata, m-a luat de la suferinta mea. Am si uitat cat de mult am suferit in trecut. Amintiri chinuitoare imi strabat mintea cateodata, vise atat de reale ma bantuie in somn. Chiar ii multumesc acestui om ca m-a salvat si m-a facut mai puternica. Cat despre acolitii lui nu aveam niciun respect fata de ei. Insa era si o exceptie, Kabuto. Kabuto este un baiat care a fost luat de Orocimaru-sama in grija lui de cand era mic. Pot sa spun ca am crescut impreuna cu el si mi-e ca un frate. Dar sufletul lui este chiar mai negru si mai intunecat ca a lui Orocimaru. Este un copil cu o privire de demon care imi da fiori de fiecare data cand trec pe langa el, este puternic si dragut intr-un fel malefic. Desi eu tin la el, el ma uraste si ar vrea sa ma ucida din toata inima lui.Este invidos pe mine, deoarece Orocimaru-sama imi acorda mai multa atentie mie. Toata lume spune ca sunt puternica, insa eu nu ma cred mai buna ca altcinva.Nu stiu ce vad toti la mine. Sunt doar o pustoaica de 16 ani care nu stie cum sa devina mai puternica. Acum era ora 17:00 si am iesit din camera indreptandu-ma pe coridoare spre camera senseiului meu. Ajunsa acolo am batut la usa si am fost poftita inauntru. Am intrat. Lordul Orocimaru statea in pat cu aceeasi privire care o avea mereu pe fata.
-Sakura, am o misiune pentru tine.
Aceste cuvinte mi-au rasunat in cap. O misiune pentru mine? Niciodata nu m-a lasat sa plec de langa el, si acum dintr-o data imi da o misiune singura?
-Trebuie sa mergi in satul Konoha sis a te infiltrezi inauntru. Vreau sa te inscri la scoala sis a iti formezi o echipa. Misiunea ta consta in strangerea de informatii a satului si a echipei in care faci parte. O misiune Importanta, de aceea te trimit pe tine, doar in tine am incredere.
O misiune atat de importanta imi da mie? Nu sunt potrivita pentru asta , de ce ma trimite tocmai pe mine? Iar satul Konoha este departe.
-Ne vom intalni odata pe luna. Voi veni eu la tine sit u o sa imi spui toate informatiile pe care le-ai adunat. Am incredere in tine Sakura, stiu ca poti sa o faci. Si ar fi de preferabil sa o faci bine. Nu vrei sa ma dezamagesti nu-I asa?
-Da, Orocimaru-sama.
-Acum dute, fati bagajele si pleaca.
M-am intors spre usa si am plecat inapoi in camera mea. In acea camera intunecata in care abea puteai vedea ceva. Am aprins o lumanare, mi-am luat rucsacul gata pregatit si am plecat. Mereu ne schimbam ascunzatoarea, iar de aceea niciodata nu imi despachetam lucrurile. Iesirea din ascunzatoare era undeva intr-o padure. Nu aveam idée in ce directie trebuia sa ma indrept. Nici macar nu stiam unde era acel sat Konoha. Pana la urma am decis sa merg tot inainte sa vad undde ajung asa ca am inceput sa alerg.De ce era atat de important sa strand informatii despre acest sat? Probabil vroia s ail distruga ca data trecuta.Ma folosit sa distrug un sat intreg . Nu mi-a placut aceasta idée , dar nu m-am putut impotrivi ordinelor lui. Dupa 30 de minute de alergat la o viteza medie am dat de un sat si am intrat in el intreband o batranica daca stia ceva despre aces sat misterios.
-Esti pe drumul bun draguto, satul Konoha se afla la 60 de km distanta de aici. Daca mergi tot inainte sigur vei ajunge acolo.
-Multumesc mult doamna.
-Nu ai pentru ce draguro.
60 de km? Avand in vedere ca acum este 18:48 voi ajunge la noapte in ceva vreme daca voi merge cu aceeasi viteza medie. Dar nu are rost sa ma grabesc….daca ma voi forta poate voi intalni pe drum un inamic si nu ma voi putea apara , asa ca o luam incet ca nu ne grabeste nimeni. Alergatul era ceva placut pentru mine. Imi placea sa alerg, era mult mai usor decat antrenamentele lui Orocimaru-sama De obicei trebuia sa ii fac 2000 de flotari, 4000 de genoflexiuni , 3000 sarituri cu coarda, intr-o zi. Asa ca in comparative cu acestea alergatul era de 1000 de ori mai usor. Dupa aproximativ 3 ore nu mai stiu exact timpul, am ajuns in satul Konoha. La intrarea in sat se afla o poarta mare, si doi paznici.
-Te putem ajuta cu ceva?
Era ciudat , trebuia sa scap cumva de ei ca sa ma lase sa intru in sat.
- Buna. As vrea sa intru in sat daca se poate.
- Nu cred ca te putem lasa sa intri daca nu faci parte din acest sat.
Paznici stupizi. De ce tot timpul trebuia sa fie dificil?
-Ei bine asta e problema, nu stiu in ce sat fac parte si as vrea sa devin membru oficial al acestui sat maret.
-Va trebui sa vorbim cu doamna Hokage, iar daca ea va aproba intrarea ta in sat atunci poti intra. Hiroto dute si anunt-o pe doamna Hokage.
-Bine.
Cel mai scund disparu-se, iar celalalt se uita la mine ciudat, nu avea mai mult de 22 de ani, era un ninja puternic dupa cum se vedea, dar cateodata aparentele inseala.
-Dar cum te cheama? Si de ce vrei sa intri in Konoha?
-Sunt Sakura Haruno. Sunt multe motive pentru care vreau sa ma mut in acest sat. In primul rand pentru ca nu am o casa. Niciodata nu mi-am cunoscut parintii, nu stiu cum am crescut, nu stiu in ce sat m-am nascut, nu stiu nimic despre mine. Pana acum am trait pe drumuri si in padure. Nu am avut o casa, si acum m-am schimbat, vreu sa am si eu prieteni. Sa fiu acceptata printer cei normali. Vreau sa devin un ninja de elita.
-Este cam trist trecutul tau. Sper ca doamna Tsunade sa te primeasca in sat.
Hiroto sa intors si avea sa dea vestea.
- Doamna Tsunade te primeste la ea in birou.
Era o veste minunata. Puteam sa imi duc la bun sfarsit misiunea.
- Voi veni cu tine. Iti voi arata biroul.
Era de asteptat ca unul dintre ei sa ma insoteasca. Eram noua , nu puteau avea incredere in mine. Am fost insotita de acest baiat pana ce am intrat intr-o cladire imensa si m-a lasat in fata unei usi. Am intrat in incapere si acolo se afla o femeie blonda , tanara , stand pe un scaun dupa un birou imens. Avea o privire de gheata. Ochii ei erau duri, si nu se potriveau deloc cu trasaturile dragutea ale fetei ei.
-Deci, de ce esti aici?
Deja a inceput dur, o interesa doar de ce ma aflam aici , si nu o condemn pentru ca si eu as fi facut la fel.
-As vrea sa traiesc in acest sat. Am auzit multe despre el si chiar as vrea sa devin un ninja de-al vostru. Asa ca va rog, mai bine zis va implor sa ma accepta-ti aici, pentru ca nu mai unde sa merg. Nu mai stiu unde m-am nascut, nu stiu nimic despre mine. Am trait prea mult timp in paduri si m-am saturat…
-Opreste-te, pari o fata inteligenta . Dupa ochii tai se vede ca spi adevarul, asa ca iti voi acorda o sansa. Te voi pune intr-o echipa , iar maine vei putea merge la scoala impreuna cu echipa ta. Sa vedem care echipa e goala.
Se uita intr-o carte groasa , dand pe rand cate o pagina. Cam pe la jumatatea ei se opri.
-Am gasit, echipa nr. 7. Echipa lui Kakasi Hatake are doar doi membri pe Sasuke Uchiha si Naruto Uzumaki. Te voi baga in aceasta echipa. Shizune, vino putin.
Pe usa intra o tanara cu parul brunet sis curt, care era destul de draguta.
-Cheama-l pe Kakasi pana la mine.
-Da doamna.
-Acum as vrea sa te intreb mai multe despre tine si sa iti completez fisa care va aparea la noi in dosare. Deci prin urmare vei deveni un membru al acestui sat. Cum te numesti?
-Sakura Haruno.
-Data nasteri.
-24.09.1994
-Numele parintilor.
-Nu il stiu. Sunt decedati.
-Mai ai frati si surori?
-Nu stiu.
-Grupa sanguina.
-0
-Sa trecem mai departe….cam atat trebuie sa stiu despre tine. Daca mai am nevoie de ceva de la tine te voi chema inapoi.
Pe usa intra un barbat cam de 24 de ani cu parul carunt, care avea asupra lui o aura ciudata.
-Kakasi, ea este Sakura Haruno, va face parte din echipa ta. De acum incolo va merge la scoala impreuna cu ceilalti novici ai tai.
-Bine, vom pleca acum. Vino Sakura.
Am iesit din birou si din cladirea imensa si ne indreptam spre o destinatie necunoscuta mie.
-Sensei, unde mergem?
-La scoala. Este ora 06:06 imediat incepi orele.
-Bine.
-Sakura in ce esti specializata?
-Ghenjutu, taijutu, senjutu si medicaljutu. (scuze daca nu am scris bine, dar nu am stiut T_T)
-Ai kekeghenkai? (stiti ce inseamna asta nu? Pentru cei care nu stiu o sa explic.Este o abilitate care se intalneste doar la un clan anume exact ca sharinganul lui Sasuke sau byacuganul lui Neji.)
-Da. Am mai mult de 50 , dar marea majoritate sunt copiate.
-Cum asa?
-M-am nascut cu niste ochi speciali care ma ajuta sa copiez kekeghenkai , chiar si pe al tau l-am copiat. Ochiul tau stang este diferit fata de celalalt. Si l-am copiat.
-Adica ai copiat sharingan?
-Da. Priveste.
In ochii mei a aparut sharingan , exact ca a lui Kakasi.
-Pot copia orice cu ei , orice tehnica care ma impresioneaza.
-Uimitor. Sakura asteapta in curtea scolii, eu trebuie sa plec pana undeva.
-Bine.
M-am dus in curtea scoli si intr-o vitrina erau afisate maimulte foi asa ca am inceput sa le citesc pana ce am gasit o lista care mainteresa. Era lista cu clasa in care voi face parte de acum in colo. Diriginte era Kakasi Hatake…Interesant. Pe lista am vazut si numele coechipierilor mei. Deci se pare ca eram in aceeasi clasa. Noua clasa era extrem de mare si foarte interesanta. M-am pus intr-o banca de la mijloc si am asteptat ca ceilalti as vina in clasa, Dupa cateva minute pe usa intra un baiat cu parul negru ca smoala si ochii la fel de negri. Era ceva ciudat la el. Este extrem de frumos, nu am mai vazut asemenea frumusete. O aura intunecata plutea asupra lui. Era intunecata, se vedea asta pe fata lui Tristetea si ura din ochii lui era imensa. Era perfect intr-un fel haotic. Era ceva inneregula cu mine. Nu stiu de ce, dar ceva , ma facea sa ma simt nelinistita in jurul lui.

Sasuke: Prima persoana pe care am vazut-o cand am intrat in clasa a fost o fata cu parul roz , lung pana la spate. Ochii de un verde deschis care iesea in evidenta, ceva nu era uman la ea. Ochii ei emanau o ura enorma, o ura si o tristete asemanatoare mie. Probabill a trecut prin multe. Cred ca ea e noua noastra coechipiera. Sunt curios sa vad daca e puternica sau nu. Desi sa asezat in banca mea, pe locul meu nu era nicio problema, iar eu m-am dus langa ea. Isi intoarse capul spre mine si se uita cu o privire ciudata. Era ceva ciudat la privirea ei. Vroiam sa o cunosc mai bine, dar Naruto tocmai a intrat in clasa si sari pe mine.
-Sasuke, ce faci?
-Naruto, idiotule, date jos de pe mine.
Naruto nu era atent, vorbeam cu peretii, cand a vazut-o pe fata de langa mine nu a mai fost el insusi.
-Sasuke cine este acest inger?
Fata necunoscuta cand a auzit aceste cuvinte se intoarse cu privirea spre Naruto si il privea ingrozitor de urat. O ura salbatica se nascuse in ochii ei, parca vroia s ail omoare. Ma simteam bine, si eu il uram pe Naruto, este mult prea enervant.
-Asculta blondule, daca mai spui vreodata ceva atat de stupid o sa te fac una cu pamantul. Nu sti cat de puternica sunt, asa ca nu ma provoca. Un singur cuvant gresit si te-am terminat.
-Imi place cum vorbesti , iubito.
-Te urasc deja. Tu chiar esti blond si inauntru.
Fata se ridica in picioare se se indrepta spre Naruto. In ochii ei a aparut sharingan. Este imposibil, nimeni din clanul meu nu a mai supravietuit inafara de mine. Si de ce nu am mai vazut-o pana acum? Cei din clanul meu au parul negru toti, nu roz. Nu pot sac red ceea ce am vazut. M-am ridicat in picioare si am luat-o de mana.
-Stai putin, vreau sa te intreb ceva.
-Ce vrei sit u acum?
-Tu faci parte din calanul Uchiha?
-Nu.
-Dar atunci cum ai sharingan?
-E greu de explicat. Si pun pariu ca n u ma-ti crede.
-Incearca doar.
-Am niste ochii speciali care imi permit sa copiez tot ce vreau eu, chiar si kekeghenkai. Si acest anumit sharingan l-am copiat de la Kakasi-sensei.
-Deci pana la urma tu esti colega noastra de echipa.
-Da , eu sunt. Dar blondul ma dispera.
-Da, nu il baga in seama, mereu e asa. Nici eu nu pre ail sufar.
-Haide , ce am facut sa te fac deja sa ma urasti?
-Pai ma deranjeaza sa mi se spuna iubito, sau ca sunt un inger. Sunt ca oricare alta fata asa ca tratati-ma normal, va rog, te rog Naruto.
-Ok. Asa voi face. Dar cum te numesti?
-Sunt Sakura Haruno. Ma bucur sa va cunosc , si ma bucur ca sunt in echipa cu voi.
Sakura se aseza din nou in banca si privea in fata clasei. Ceva nu era in regula cu ea, si acea abilitate a ei de a copia orice este minunata. Nu mi-am imaginat ca asa ceva poate sa existe. Simteam ca aceasta fata nu este ceea ce pare. Simt ca adevarata ei forma este malefica. Sufletul ei este intunecat, la fel ca al meu. Ma regasesc in el. Pana la urma eu traiesc doar cu un scop, de a-mi ucide fratele mai mare pentru ceea ce a facut familiei mele si a intregului meu clan. Il urasc si de aceea caut puterea de a reusi in viitor s ail ucid cu propriile maini. Nu mai suport aceste amintiri chinuitoare, amintiri care imi apar in fiecare minut al zilei si noaptea in vis. Am ramas fara familie din cauza a unui nenorocit care cauta doar putere. Trebuie sa ma concentrez pe scopul meu, nu pot sa pierd timpul. Nu o pot lasa pe aceasta fata sa imi atraga atentia asupta ei. Trebuie sa fiuindiferent si sa o evit pe cat posibil. Nimic nu ma poate opri de la razbunare.

Sakura:Rand pe rand, noi mei colegi de clasa veneau in incapere. Nu trebuia sa uit de ce sunt aici, nu pot sa ii las pe cei doi sa imi distraga atentia de la misiunea mea. Aveam o misiune importanta de indeplinit. Nu puteam sa il las pe Sasuke sa imi distraga atentia. Trebuie sa il evit pe cat posibil. Era un chin sa ma ascund in spatele acestei masti. Sa fiu mereu zambitoare si binevoitoare cu toti era o munca grea. Nu mai suport, simt ca in curand adevarata mea fata va iesi la iveala. M-am ridicat din banca si m-am asezat in singura banca goala care se afla in spatele clasei. Toti se itau ciudat la mine. Ce aveau cu torii? Nu imi placeau privirile lor. Erau pline de ura la unii. O ura apasatoare care ma facea instabila. Ma facea sa imi pierd calmul. Nu mai suport mult asta. Daca mai contiuna mult asa, vor fi raniti. Trebuia sa fac ceva ca sa scap din acest infern. Il compatimeam pe Orocimaru-sama de ce stateam mereu ascunsi, dar acum vreau sa ma intorc la singuratatea mea, vreau sa fiu din nou singura in intuneric si sa nu mai simt prezenta nimanui. De ce a trebuit sa ma pedepseasca asa? I-am gresit eu cu ceva? Mereu l-am ascultat si ii indeplineam actiunile. Urasc acest loc, vreau sa ma intorc in intuneric. Acesti oameni sunt rai. Pe usa intra acelasi profesor care m-a lasat singura in curtea acestei scoli. Nimeni altul decat Kakasi –sensei.
-Hey…ce mai faceti? Poate ca a-ti observat ca azi avem o colega noua nu-I asa?Ei bine ea este Sakura Haruno. Nu vreau sa ii spune-ti ceva rau , sau sa o priviti cu ura. Va cunosc si stiu cum puteti fi cand intalniti o persoana mai puternica ca voi. O urati si vreti sa o intreceti cu orice pret, iar daca nu reusiti sa o intreceti fizic atunci o faceti verbal, vorbind urat si facand-o in toate felurile, asa ca va rog sa nu faceti asta cu Sakura pentru ca ea e foarte puternica. Eh……stiu ca nu aveti acum ora cu mine , dar am venit sa le spun celor din echipa mea ca avem o misiune dupa ora aceasta. Naruto, Sasuke nu uitati de Sakura. Acum sa face parte din echipa noastra trebuie sa ii aratati locurile.
-Minunat.
Spuse Sasuke sarcastic. Nu prea era incantat sa ma cunoasca. Nici mie nu imi prea placea de el. Il urasc si vreau s ail ucid. Vreau asta foarte mult, dar nuaveam permisiunea, inca. De ce m-a trimis aici? Data viitoare cand il voi intalni ii voi spune ca nu mai vreau sa fac asta. Si ce misiune mai aveam acum? Sunt prea buna pentru misiuni de genini. Ora incepu-se. Ora de antrenamente cu Anko.
-Hei, voi maimutelor, afara acum. Vreau sa va vad in actiune.
Am iesit afara cu totii, desi nu mi-a prea placut cum ne-a luat. Adica cine era ea sa ne faca maimute?
-Acum san e antrenam. Veti lupta unul impotriva celuilalt, iar castigatori vor lupta intre ei pan ace ramane unul singur.
Eu am cazut sa ma lupt cu Neji Hyuuga, nici macar nu stiam cine era acest baiat. In scurt timp am vazut un baiat cu parul lung de un castaniu placut si cu ochii de o culoare lila ciudata , se indrepta spre mine.
-Tu esti Sakura nu-I asa? Eu sunt Neji Hyuuga, oponentul tau.
-Bine, bine. Sa terminam odata.
Lupta a inceput, baiatul era puternic si destul de rapid. Am observat ca si el avea kekeghenkai, niste ochi ciudati cu care ma privea in continuu. Mi sa parut interesant asa ca i-am copiat in detaliu si i-am activat. Baiatul cand a vazut ca si eu am acei ochi a ramas stupefiat. Nu intelegea de ce eu am putut sa fac acest lucru.
-Cum ai facut asta? Doar nu faci parte din clanul Hyuuga, dar totusi poti sa faci byacugan, de ce?
-O poveste lunga. Pot sa spun ca sunt foarte interesanti ochii tai. Pot sa vad prin tine, pot sa iti vad punctele de keakra . Esti interesant, multumesc pentru acesti ochi. Neji se enerva si ataca cu toata forta lui. In final eu am castigat.
-Ei bine, luptam ora viitoare, puteti lua o pauza.
Dupa ce Anko spuse asta sisparuse intr-un nor de fum.
-Hei Sakura, vino! Trebuie sa mergem in misiune , ai uitat?
Blondul acesta este enervant, nu am uitat, doar nu sunt idioata sa uit asa ceva.. Ma enerva la culme acest baiat. Intr-o buna zi iti voi arata eu cine e seful. Am mers langa colegi mei de echipa si i-am urmat. Sasuke, baiatul acesta imi dadea fiori pe sirea spinari, Simteam ca trebuie sa imi fie frica de el, dar nu stiam de ce. Era atat de tacut si indifferent. Nici macar nu il baga in seam ape Naruto care tot vorbea singur.

Imi pare rau pentru greseli.....Sper sa va placa....iar daca va placut o sa pun si nextu ......Si imi cer scuze pentru greselile de ortografie (Anka my sis ....), si moderatorilor...... :counting:
Sus In jos
anime~power
Admina
Admina
anime~power


Zodiac : Pesti
Zodiac chinezesc : Mistret
Mesaje : 192
Puncte : 10905
Data de inscriere : 28/11/2009
Varsta : 29
Localizare : Mangatopia
Stare de spirit : very happy

Noi legaturi, noi sentimente! Empty
MesajSubiect: ~RE:fanfic~   Noi legaturi, noi sentimente! Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 4:49 pm

[b][i][u]Ma bura faptul ca ai postat deja un fan fic, dar, ai incalcat deja o regula:TREBUIE SA AI CEL PUTIN 50 DE POSTARI PENTRU A PUNE UN FAN FIC.Nu ma lua in nume de rau doar ca ti-am spus. Doar ca te rog ca data viitoare sa fii mai atenta. Nu o sa-ti sterg ficul doar ca nu vei mai avea voie sa postezi pana la 50 de comenturi nextul.Multumec pentru intelegere.
P.S:Mai bine ca ti-am atras eu atentia inaintea administatorei
Sus In jos
 
Noi legaturi, noi sentimente!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Maniac :: Fan Area :: Fan Fiction :: Naruto Fan Fiction-
Mergi direct la: