Anime Maniac
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Anime Maniac

This is a place where you meet the really maniax!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Povestea-Info

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
BroscoFobie`Verde
Admina
Admina
BroscoFobie`Verde


Zodiac : Rac
Zodiac chinezesc : Sobolan
Mesaje : 161
Puncte : 11051
Data de inscriere : 08/09/2009
Varsta : 27
Localizare : galatzy
Stare de spirit : Psychedelic

Povestea-Info Empty
MesajSubiect: Povestea-Info   Povestea-Info Icon_minitimeMar Sept 08, 2009 11:27 pm

Light Yagami este un tânăr inteligent care este nemulţumit de crimele şi corupţia din lume. Viaţa lui se schimbă drastic când descoperă un carnet misterios, cunoscut ca "Death Note". Instrucţiunile din acesta spun că numele omului scris în carnet va muri. Light este la început şceptic de autenticitatea acestuia, dar după o vreme, realizează că Death Note este real. După ce se întâlneşte cu vechiul proprietar al caietului, un shinigami numit Ryuk, Light încearcă să devină "Dumnezeul noii lumi" omorându-i pe toţi cei care îi credea răi şi pe toţi cei care îi stăteau în cale.

După scurtă vreme, numărul mare de morţi inexplicabile ale criminalilor atrage atenţia Interpol-ului şi a unui detectiv misterios cunoscut ca "L", care află repede că criminalul în serie poreclit de public ,,Kira" (derivat din pronunţia cuvîntului killer - criminal) este localizat în Japonia, concluzionînd de asemenea că poate ucide fără a fi în vecinătatea victimelor sale. Light realizează că L îi va fi cel mai mare obstacol şi astfel începe un "joc de-a şoarecele şi pisica" între cei doi.

ce parere aveti depsre subiectul animelui?
Sus In jos
https://anime-maniac.forumgratuit.ro
yumi
~Just an user~
~Just an user~
yumi


Zodiac : Fecioara
Zodiac chinezesc : Cocos
Mesaje : 24
Puncte : 10567
Data de inscriere : 06/12/2009
Varsta : 30
Localizare : Galati
Stare de spirit : Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Povestea-Info Empty
MesajSubiect: Re: Povestea-Info   Povestea-Info Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 5:45 pm

mie mi se pare interesant.....
Sus In jos
anime~power
Admina
Admina
anime~power


Zodiac : Pesti
Zodiac chinezesc : Mistret
Mesaje : 192
Puncte : 10931
Data de inscriere : 28/11/2009
Varsta : 29
Localizare : Mangatopia
Stare de spirit : very happy

Povestea-Info Empty
MesajSubiect: Re:Povestea- Info   Povestea-Info Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 6:50 pm

Mie mi se pare interesant subiectul animeului deoarece fiecare dintre noi are in inima un lucru mai intunecat si fiecare dintre noi viseaza la o lume perfecta fara rau. Sincera sa fiu toti am fi facut la fel in locul lui Light. Am fi luat carnetul si am fi incercat sa scimbam lumea, dar din alt punct de vedere nimeni nu are dreptul sa omoare alti oameni. Pentru ca devenim la fel de vinovati. Noi nu suntem Dumnezeu. Pana la urma am sfarsii prin a o pati la fel ca Light :hurt:
El a incercat sa induca oamenilor frica de Kira, pentru ca daca faceai rau trebuia sa te astepti la faptul ca ,,The Killer'' te-ar fi expulzat oricum.
Sus In jos
buteanlavi
~Just an user~
~Just an user~
buteanlavi


Zodiac : Balanta
Zodiac chinezesc : Mistret
Mesaje : 26
Puncte : 9432
Data de inscriere : 28/06/2011
Varsta : 28
Localizare : Gherla
Stare de spirit : Happy ^_^

Povestea-Info Empty
MesajSubiect: Re: Povestea-Info   Povestea-Info Icon_minitimeMier Iun 29, 2011 12:09 am

interesant.........mi-au placut foarte mult filmele si anime-ul, dar din pacate Misa este schimbata in film, ea este bruneta nu blonda......however tot imi place enorm de mult :loove:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Povestea-Info Empty
MesajSubiect: Re: Povestea-Info   Povestea-Info Icon_minitime

Sus In jos
 
Povestea-Info
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Maniac :: Anime` :: Death Note-
Mergi direct la: